Skuteczny, mały dyktafon może być świetną formą podsłuchu. Aby jednak spełniał taką rolę, musi spełnić kilka warunków. Sprawdź, jaki powinien być sprzęt, który sprawnie umożliwi ci podsłuchiwanie, do czego możesz go wykorzystać i jakie urządzenie warto wybrać! Test przeprowadziliśmy na kilkudziesięciu modelach różnych firm. Prezentujemy te, które Was nigdy nie zawiodą.
Dyktafon to niezbędnik w pracy w wielu branżach. Używają go dziennikarze w czasie rejestrowania wypowiedzi, naukowcy przeprowadzający badania czy lekarze, obserwujący postępy chorób poszczególnych pacjentów. Urządzenie jest również wykorzystywane w pracy operacyjnej, do podsłuchu!
Jaki powinien być dobry dyktafon do samodzielnego ukrycia?
Chcesz wykorzystywać dyktafon, jako podsłuch? Pamiętaj, że musisz zaopatrzyć się w odpowiedni do tego sprzęt. Standardowe urządzenia mogą nagrywać z ukrycia, ale trudno będzie ci je zakamuflować. O rejestrowaniu dźwięku z daleka nie będzie natomiast mowy.
Najważniejszym parametrem w doborze odpowiedniego sprzętu jest czułość mikrofonu. Im bardziej cichy dźwięk wykryje, tym masz większe pole manewru. Dobry dyktafon do samodzielnego ukrycia ma kilka (a nawet kilkanaście) metrów zasięgu i możliwość rejestrowania szeptów. W ten sposób zarejestrujesz rozmowę, która odbywa się w sporej odległości od ciebie. Dobrze, jeżeli dyktafon ma możliwość redukcji szumów, pozwalającą na nagrania zrozumiałe i czytelne.
Jeżeli sprzętu będziesz używał na odległość, to niezbędny będzie długi czas pracy na baterii. Zaawansowany dyktafon pozwala na nagrywanie od kilkunastu godzin do nawet kilku dni materiału, bez konieczności ładowania. W przypadku takich materiałów, konieczna będzie też rozbudowana pamięć.
Przydatne w pracy mogą być dodatkowe funkcje. Wśród nich bardzo skutecznym rozwiązaniem jest załączanie się w momencie wykrycia nawet najcichszych dźwięków i przechodzenie w stan uśpienia w czasie ciszy. Dzięki temu twoje urządzenie zaoszczędzi energię i pamięć na kluczowe nagrania, oraz zaoszczędzi ci czasu przy późniejszym odsłuchiwaniu. Sprzęt do ukrycia powinien być też zautomatyzowany, by do nagrywania nie była konieczna twoja ingerencja.
Co oczywiste, dyktafon do samodzielnego ukrycia musi być też niewielkich rozmiarów. Przyda się magnes, który pozwala na trwałą instalację np. na powierzchniach metalowych. W ten sposób zmniejszasz ryzyko dekonspiracji.
Do czego można wykorzystać taki dyktafon?
Urządzenie przyda ci się w wielu sytuacjach. Dzięki niewielkim rozmiarom będziesz mógł nieskrępowanie nagrywać ważne spotkania biznesowe, by później potwierdzić umowę ustną lub udowodnić próbę przestępstwa. Dzięki czułym mikrofonom i zasięgowi, sprzęt będzie świetny w pracy detektywistycznej, do rejestrowania odległych rozmów (np. w restauracji).
To jednak nie wszystko. Dyktafon może być dobrą alternatywą dla tradycyjnego podsłuchu. Wystarczy, że wykorzystasz jego zalety, ukrywając go w niedostępnym miejscu. Pozostawiony sprzęt zarejestruje ci dźwięk z pomieszczenia biurowego lub domu. W ten sposób możesz uzyskać dowody zdrady lub oszustwa wspólnika. Świetnym wyborem będą dyktafony, które pozbawione są obudowy i mają specjalne przeznaczenie do takich działań. Brak obudowy pozwala zakamuflować taki dyktafon w prawie dowolnym urządzeniu lub nawet w ubraniu.
[Dyktafon możesz wykorzystać do nagrania tajnego biznesowego spotkania (fot. Pixabay.com)]
Jaki sprzęt warto wybrać?
Spójrzmy na sprzęt, który powinien cię zainteresować. Dyktafon PRO-401 Z VOX to zaawansowane urządzenie. Pozwala na bardzo długi czas pracy (w trybie czuwania nawet do 16 dni). Ma mikrofon, który pozwala na rejestrację dźwięków z odległości kilkunastu metrów. Świetnie sprawdzi się jako urządzenie do zabudowania w przedmiotach codziennego użytku (np. zegar). Zmodyfikowany przez specjalistów od Spy-center produkt ma wyjście USB i zasilanie z baterii. Urządzenie nagrywa po wykryciu dźwięku, a 8 GB wbudowanej pamięci pozwala na zarejestrowanie nawet 5 dni ciągłego nagrywana!
[PRO-401 Z VOX to zaawansowany dyktafon, który pozwala skutecznie nagrać dźwięk z odległości nawet kilkunastu metrów (fot. Materiały własne)]
PRO-402 to następca powyższej wersji. Sprzęt przeznaczony jest jednak głównie do zabudowy w przedmiotach, gdyż nie posiada obudowy. Wszystko po to, aby zyskać na wadze i miejscu, jakie zajmuje ten dyktafon. Ma on 2 razy bardziej czuły próg detekcji głosu i aż 4 razy więcej wbudowanej pamięci.
[PRO-402 to dyktafon, który… nie ma obudowy. Jego części połączone są trwałą izolacją. Jego przeznaczeniem jest ukrycie w przedmiotach codziennego użytku (fot. Materiały własne)].
Jeżeli szukasz natomiast tańszego sprzętu, który równie dobrze poradzi sobie w pracy operacyjnej – świetnym wyborem może okazać się dyktafon ukryty w pamięci pendrive. Służy on do rejestrowania w mniejszych pomieszczeniach. Jego zaletą jest możliwość nagrywania także w podczas ładowania z portu USB, co ułatwi ci kamuflaż i rejestrację np. spotkań służbowych (podłączony np. do laptopa na biurku nie wzbudzi najmniejszych podejrzeń).
Nagrywanie z tym sprzętem będzie bezproblemowe. Wystarczy, że przesuniesz przełącznik umieszczony na bocznej części obudowy i gotowe. Resztę działań dyktafon wykona automatycznie.
Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki dyktafon jest dla ciebie to skontaktuj się ze specjalistami z firmy Spy-enter.pl!