Kominek we własnym domu to marzenie wielu osób. Jednak rozwiązania konstrukcyjne i aranżacyjne w mieszkaniach, domach sprawiają, że nie ma możliwości jego montażu. Okazuje się, że wystarczy zainteresować się kominkami elektrycznymi, których montaż jest możliwy praktycznie wszędzie.
Kominki elektryczne oprócz opcji zamontowania w każdym mieszkaniu, domu, posiadają wiele zalet, dzięki którym okazują się lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych kominków.
Prostota montażu
Jak wygląda montaż kominków tradycyjnych? Muszą zostać wykonane prace budowlane, prawidłowo zrobione przyłącza do komina, a wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną. Kominki elektryczne nie potrzebują tylu zabiegów. Wystarczy urządzenie zakupić, wybrać odpowiednie miejsce dla niego i zawiesić na ścianie, postawić, podłączyć do prądu. Taki kominek może być zamontowany zarówno w małej kawalerce, jak i dużym salonie.
Przy kominku elektrycznym nie napracujesz się
Tradycyjny kominek wymaga wielu zabiegów, aby można było cieszyć się ciepłem i ogniem. Należy przynieść np. drewno (które oczywiście trzeba również gdzieś składować), umiejętnie rozpalić, dozować płomień, ogień, starannie wygasić i posprzątać. Przy kominku elektrycznym jedynym obowiązkiem jest włączenie go. Żadnych „celebracji” związanych z rozpalaniem. Jakichkolwiek problemów ze sprzątaniem kominka oraz terenu w jego pobliżu.
Użytkowanie kominka elektrycznego jest tanie
Po zakupie elektrycznego kominka, jedynym kosztem związanym z jego użytkowaniem jest płatność za energię elektryczną. Jednak urządzenia te nie potrzebują zbyt wiele energii, aby cieszyć domowników swoimi efektami. Kominki elektryczne, w zależności od mocy, pobierać mogą do 300 W energii. Mając taki sprzęt w domu, przy codziennym używaniu przez około 4-5 godzin, nie wydamy miesięcznie więcej niż 20 zł.
100% bezpieczeństwa
Kominek elektryczny nie spala paliwa wewnątrz, dlatego jest w pełni bezpiecznym urządzeniem. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy w domu są dzieci. Dodatkowo nie występuje w nim tzw. efekt nagrzanej szyby, dlatego nikomu nie grozi poparzenie przez przypadkowe dotknięcie drzwiczek kominka. Nie ma oczywiście również obowiązku zadbania o wygaszenie kominka. W przypadku urządzeń elektrycznych wystarczy go wyłączyć lub nastawić timer, który skończy jego pracę samoczynnie.
Kominek tradycyjny, a elektryczny, czyli żadnych różnic w wyglądzie
Praktycznie nie ma zauważalnych różnic w wyglądzie, gdy mowa o kominkach tradycyjnych i elektrycznych. Dobrze dopasowany do wnętrza kominek elektryczny, wyposażone w ciekawą zabudowę lub osadzony w ścianie, będzie do złudzenia przypominał tradycyjny. Nowoczesne technologie, w które wyposażone zostały urządzenia elektryczne, pozwalają uzyskać płomienie, znakomicie imitujące te prawdziwe. Istnieją modele, które dostarczają trójwymiarowe efekty płomienia, a nawet dymu.
Walory estetyczne, element wystroju wnętrz
Umiejętnie wybrany model kominka elektrycznego, oprócz właściwości użytkowych, stanie się kolejnym elementem wystroju wnętrz. Znakomicie wpisze się w pejzaż salonu, dodając mu jeszcze więcej estetyki.
Kominek elektryczny użyteczny nie tylko jesienią i zimą
Utarło się, że kominki sprawdzają się jedynie w sezonie jesiennym i zimowym. Tak jest, ale tylko w przypadku tych tradycyjnych, które po rozpaleniu, potrafią znacznie podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Kominki elektryczne mogą być używane przez 365 dni w roku. Kiedy za oknem występują wysokie temperatury, nic nie stoi na przeszkodzie, by delektować się wrażeniami wizualnymi, jakie dostarcza kominek elektryczny. Wystarczy tylko wyłączyć w nim funkcję grzewczą.
Decydując się na kominek elektryczny, warto postawić na urządzenia renomowanych i doświadczonych producentów. Bez wątpienia do takich należy Aflamo, który stale poszerza swoją ofertę o nowoczesne urządzenia, takie jak np. kominek elektryczny Royal 50.