Znajdź informacje

Finanse, Bankowość i Ubezpieczenia


Dostęp on-line do danych dla przedsiębiorców – jak rozwijać biznes wykorzystując nowoczesne technologie
Czy można się rozwijać stojąc w miejscu? Nie – rozwój z zasady wymaga wprowadzania zmian i ciągłego śledzenia nowości branżowych. Dostęp on-line do danych księgowych jest jednym z ważniejszych trendów w obszarze komunikacji między księgowym i przedsiębiorcą. Daje wiele możliwości i pozwala na nieskrępowany rozwój prowadzonej działalności.
czytaj więcej
Inna bajka... czyli od GE Capital Banku do Banku BPH
W 1892 roku poprzez połączenie dwóch przedsiębiorstw: Edison Electric Light Company zarządzanego przez jednego z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie słynnego Thomasa Alva Edisona i Thomson-Houston Company zarządzanego przez Charlesa A. Coffina powstała firma General Electric. Oba przedsiębiorstwa razem posiadały większość kluczowych w tym czasie patentów w dziedzinie produkcji i wykorzystywania prądu elektrycznego, co na długie lata zapewniło im dominującą pozycję na rynku w USA. Początkowo przedsiębiorstwo koncentrowało swoją działalność na przedsięwzięciach związanych z elektrycznością – od budowy elektrowni i linii wysokiego napięcia po produkcję różnego rodzaju sprzętu elektrycznego. W laboratoriach General Electric powstało szereg wynalazków, między innymi turbina parowa, lodówka, żarówka, gramofon, prądnica prądu stałego, silnik prądu stałego, opracowano też metody syntezy polietylenu i silikonu. Z biegiem lat koncern poszerzał zakres swojej działalności, inwestując także w sektor ubezpieczeniowy i bankowy.
czytaj więcej
OptiBuy wdrożył system IVALUA Buyer w PKO Banku Polskim
OptiBuy, dostawca rozwiązań biznesowych oraz IT w obszarze zakupów, wdrożył w PKO Banku Polskim wspierający procesy zakupowe system informatyczny IVALUA Buyer. Rozwiązanie umożliwia m.in. zarządzanie przetargami, kontraktami, centralną bazą dostawców oraz prowadzenie aukcji elektronicznych. System pozwala również ocenić efektywność funkcjonowania procesu zakupowego. Jest to największe zakończone wdrożenie w obszarze e-sourcingu w 2013 roku w Polsce.
czytaj więcej
Nowe tendencje w księgowości – odczytywanie papierowych faktur i elektroniczne archiwum dokumentów
Nieustające zmiany wpisane są w zawód księgowego. Dotyczą nie tylko przepisów, ale i oprogramowania na którym pracuje. Kiedyś powstanie programów księgowych teraz możliwość odczytywania faktur i tworzenia elektronicznego archiwum z dokumentami wyznaczają kierunek rozwoju w branży księgowej.
czytaj więcej
Pozytywne opinie klientów Profi Credit o pożyczkach online
Z bankowości elektronicznej korzysta już 35% konsumentów w Polsce. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie usługami online Profi Credit wprowadziło do swojej oferty możliwość zaciągnięcia pożyczek w sieci. Opinie klientów Profi Credit zwracają szczególną uwagę na szybki dostęp do gotówki oraz formalności sprowadzone do niezbędnego minimum.
czytaj więcej
KAN Gazelą Biznesu 2013
Białostocka spółka KAN znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych firm w rankingu Pulsu Biznesu – Gazele Biznesu 2013.
czytaj więcej
Podwyżki i wzrost sprzedaży - zapowiada się dobry rok Promotechu
Dalsze inwestycje, wzrost sprzedaży i podwyżki dla pracowników – takie są plany Promotechu na przyszły rok.
czytaj więcej
Po kredyt warto iść do pośrednika
Naturalnym jest, iż decyzja o kredycie powinna być przemyślana, a sam cel zaciągnięcia mocno uargumentowany. Czy jednak posiadamy dość wiedzy, by z pełnym przekonaniem móc wybrać najlepszą ofertę? Naturalnie, że nie. Zabiegani, zapracowani najzwyczajniej nie mamy sił, ani czasu by przeglądać dziesiątki ofert kilkunastu banków. Dla czystego sumienia zaufajmy więc pośrednikowi. Zbada nam on naszą zdolność kredytową, przygotuje szereg dokumentów i doradzi najlepszą ofertę. A gdybyśmy jednak nie skorzystali z przedłożonych nam ofert – nie jesteśmy zobligowani zapłacić mu za poświęcony nam czas.
czytaj więcej
Jak manipuluje się statystyką PKB per capita
Mamy już grudzień, za niedługo będziemy podsumowywać bieżący rok i układać plany na przyszły. Na szczęście, ten bieżący, nie wygląda najgorzej. Coraz więcej pojawia się symptomów świadczących o tym, że w gospodarce zachodzą zmiany na lepsze. Sytuacja na rynku pracy ewoluuje w dobrym kierunku - spada poziom bezrobocia, rośnie poziom wynagrodzenia. Choć nie są to liczby imponujące (zmiany w dziesiątych częściach procenta) to jednak są to optymistyczne informacje. Zresztą są tacy, którzy twierdzą, że liczby kłamią, a statystyka bardzo często zaciemnia rzeczywistość. Bo jak na przykład traktować informację, że Polska awansuje w europejskim rankingu zamożności mierzonym PKB na jednego obywatela. W przypadku Polski wynosił on w ubiegłym roku 66% średniej wszystkich krajów należących do Unii. W tym roku szacunki mówią, że możemy dojść nawet do poziomu 70%. Tylko, że efekt ten uzyskany został nie tylko bezwzględnym wzrostem PKB, ale także korektą uwzględniającą mniejszą rzeczywistą liczbę ludności naszego kraju. Produkt krajowy dzielimy więc na mniejszą liczbę obywateli i w ten sposób uzyskujemy coraz lepszy wynik. Powyższe 70% to jednak niewiele, jeśli popatrzymy na inne kraje – u naszych południowych sąsiadów Czechów, analogicznie liczony wskaźnik wynosi 79%, we Włoszech – 98, a w Niemczech 121. Oczywiście są też eksperci, ci wspierający obecnie rządzący obóz, którzy przypominają, że jeszcze w 2004 roku, kiedy wchodziliśmy do Unii, PKB na jednego obywatela naszego kraju wynosił zaledwie połowę tego, co ówczesna średnia wszystkich krajów unijnych. Eksperci ci nie zauważają jednak, że liczba krajów unijnych była wtedy znacznie niższa, a średnia PKB na jednego mieszkańca tych krajów znacznie wyższa. Tak więc skok z 50% na 70% dotyczący naszej gospodarki jest przede wszystkim grą liczb. Rozszerzenie Unii o kolejne kraje obniża średnią unijną i tym samym podwyższa wskaźnik dotyczący Polski.
czytaj więcej
123...899091929394959697

Na tej stronie internetowej znajdują sie notki prasowe od firm korzystających z wirtualnych biur prasowych oraz przesłane przez rzeczników prasowych, pobrane z biur prasowych firm zewnętrznych lub ze źródeł ogólnodostępnych (za zgodą odpowiednich osób).

Zapraszamy dziennikarzy do rejestracji w naszym newsletterze, a firmy i agencje public relations do zakładania darmowych wirtualnych biur prasowych.

Kategorie

 

 

Wirtualne biuro prasowe to specjalna strona internetowa, w której firma lub instytucja publikuje informacje przeznaczone dla mediów. Takimi informacjami mogą to być notatki prasowe, wyniki finansowe, ciekawostki oraz artykuły merytoryczne.

Najważniejsza funkcja wirtualnego biura prasowego to automatyzacja wysyłki informacji do dziennikarzy oraz promocja notek prasowych.
 

Baza wiedzy

WhitePress sp. z o.o.
43-300 Bielsko-Biała
ul. Legionów 26/28
NIP: 937-266-77-97
Konto: 16 1050 1025 1000 0090 3121 2252

kontakt@whitepress.com
tel.: 33 470 30 48
Biuro otwarte PN-PT: 8.00-16.00
Top